O AUTOROVI - KONTAKT 

Jsem profesionální reklamní fotograf z Brna. Můj zájem patří i užité grafice a designu výstavních expozic. Fotografuji od svých dvaceti let. Vystudoval jsem SUPŠ v Brně obor propagační grafika. Po revoluci jsem v Brně založil studio reklamní fotografie STUDIO 67 v.o.s. Po odchodu mého společníka Lumíra Smělíka a rozpuštění firmy, pracuji jako fotograf a designér na volné noze. V reklamní fotografii jsou mojí doménou snímky "Table top" a fotografování architektury. V těch snímcích Table top je mojí podvědomou snahou jít tzv. cestou "barva do barvy". Ve výsledku se to projevuje jako obrázek většinou s jednou převládající barvou. To znamená, že používám valéry jedné barvy, dá se v podstatě říci po monochromatické ladění obrazu. Tak vznikají moje typické reklamní Table topy. I tak se dají rozpoznat snímky značky "Kovardesign". Právě z takových fotek mám ty nejlepší pocity.

------------------------------

Další oblastí mé činnosti je výtvarné řešení veletržních expozic. Baví mě navrhování pojednávat holé bílé plochy patrových expozic, kde architekt vyřeší prostorovou část a já mohu "obalit" expozici do barev, fotek a moderních světelných prvků. I když se většinou takový "dům" opět za týden zbourá, začínám se těšit na příští.

------------------------------

Fascinují mě přírodní scenérie, které fotím na svých cestách doma a po světě. Tím si plním svoje touhy fotit jen to, co chci já, co není na zakázku a co mě uspokojuje. Někdy ale přijedu z cest a když vidím obrázky, které jsem nafotil, tak na tom místě jsem měl jiný pocit, než co nabízí surový snímek. No a začíná další dolaďovací práce, abych ten pocit co jsem měl při fotografování "přelil" do konečného obrazu. Zda se mi to povedlo, sami posuďte.

Dělám to dobře nebo špatně? Nevím, ale spolehnu se na svůj pocit a ten mě vede.

A. K.

Alexander Kovář

kovardesign

Rokycanova 52

615 00 BRNO

IČO 12176010

+420 775 292 295