O AUTOROVI  

Jsem profesionální reklamní fotograf a designér z Brna (nyní Jinačovic u Brna). 

Můj zájem patří fotografii, užité grafice a designu výstavních expozic. Fotografuji od svých dvaceti let. Vystudoval jsem SUPŠ v Brně obor propagační grafika a školu fotografie. Po revoluci jsem v Brně založil studio reklamní fotografie STUDIO 67 v. o. s., kde jsem jako hlavní designer řídil a formoval tvorbu studia, které tvořilo reklamní snímky a grafický design pro zakázkové práce.

Nyní tvořím jako designér a fotograf na volné noze.

------------------------------

Další oblastí mé činnosti je výtvarné řešení veletržních expozic. Baví mě navrhování pojednávat holé bílé plochy patrových expozic, kde architekt vyřeší prostorovou část a já mohu "obalit" expozici do barev, fotek a moderních světelných prvků. I když se většinou takový "dům" opět za týden zbourá, začínám se těšit na příští.

------------------------------

Fascinují mě přírodní scenérie, které fotím na svých cestách doma a po světě. Tím si plním svoje touhy fotit jen to co chci já, co už není na zakázku a co mě nejvíc uspokojuje. Někdy ale přijedu z cest a když vidím obrázky, které jsem nafotil, tak na tom místě jsem měl jiný pocit, než co nabízí zdrojový snímek. No a začíná další dolaďovací práce, abych ten pocit co jsem měl při fotografování "přelil" do konečného výrazu, do toho, jaký jsem měl přímo při fotografování. Zda se mi to povedlo, sami posuďte.

A. K.

Alexander Kovář

kovardesign

Jinačovice 290

664 34 Jinačovice

IČO 12176010

+420 775 292 295